Okulda 'Düşünceni Dök Duvarı'
EĞİTİM // 15 Mart 2017 Çarşamba 10:59

Ordu’nun Fatsa ilçesinde bir okulda öğretmenler tarafından oluşturulan “Düşünceni Dök Duvarı”na öğrenciler serbestçe düşüncelerini yazma imkanı buluyor

Okulda 'Düşünceni Dök Duvarı'
Sakarya Ortaokulu resim öğretmeni Sevda Duran ile beden eğitimi öğretmeni Selahattin Aydoğan’ın ortaklaşa yaptığı “Düşünceni Dök Duvarı” projesi öğrencilerden büyük bir ilgi gördü.

Projenin amacı hakkında açıklamalarda bulunan proje koordinatörü beden eğitimi öğretmeni Selahattin Aydoğan, “Öğrencilerimize, yazma duygularını sınıf duvarlarına veya sıralara değil rahatlıkla yazabilecekleri bir yerin tahsis edilmesini düşündük. Okulumuzun her katına bir duvar oluşturarak öğrencilerimizin hizmetine sunduk. Haftada bir karalanan duvar boyanarak yeniden öğrencilerimizin hizmetine sunuluyor. Öğrencilerimiz de yazma alışkanlıklarını böylece geliştirmiş olacaklar. Ayrıca her hafta bir konu belirlenecek ve öğrencilerimiz serbest köşede o konuyla ilgili resim veya yazı yazabilecekler. Öğrencilerimiz, duygularını rahatça yazıyorlar. Bu tür projeler öğrencilerimizin ufkunu açıyor ve bizler bu tür projeleri üretmeye devam edeceğiz” dedi.
Okulda 'Düşünceni Dök Duvarı'
Okulda 'Düşünceni Dök Duvarı'