Öğrenciler ekmek israfını önleyecek
EĞİTİM // 09 Ocak 2018 Salı 15:30

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün başlattığı Samsun Maarif Hareketi kapsamında İlkadım İlçesi Kubilay İlkokulu tarafından hazırlanan, Toprak Mahsulleri Ofisi’ nin destekleriyle yürütülen proje ile öğrenciler ekmek israfı konusunda bilinçlendiriliyor.

Öğrenciler ekmek israfını önleyecek

9 Ocak 2017 Salı günü saat 12.00 de Kubilay İlkokulu çok amaçlı salonunda “Ekmek İsrafını Önleme”  projesi tanıtımı gerçekleştirildi. Tanıtım programında TMO Ziraat Mühendisi Derya ŞAHİNLER tarafından gerçekleştirilen sunumla,  öğrencilere ve velilere ekmeğin ihtiyaç duyulduğu kadar alınmasının ve doğru bir şekilde muhafazasının sağlanmasının önemi vurgulandı.

İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin katıldığı tanıtım programında, ayrıca aşçılar tarafından hazırlanan bayat ekmekle yapılabilecek atıştırmalıklar anlatıldı.

Proje kapsamında bayat ekmek ile yapılan yemek tarifleri kitabı dağıtılarak bayat ekmeklerin nasıl değerlendirilmesi gerektiği anlatılıyor. Ayrıca ekmek israfına ilgi çekmek amacıyla yarışmalar düzenlenecek yarışmalarda dereceye giren öğrenci ve velilere TMO tarafından ödüllendirme yapılacak.

2018 Haziran ayına kadar sürecek olan proje ile ekmek israfının önlenerek Ülke ekonomisine katkı sağlanması hedefleniyor.

Öğrenciler ekmek israfını önleyecek
Öğrenciler ekmek israfını önleyecek