Odü Mssf Binası Yeni Döneme Hazır
EĞİTİM // 7 Ocak 2016 Perşembe 00:00

Ordu Üniversitesi (ODÜ) kampüs alanında yapımına bir yıl önce başlanan Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi (MSSF) binasının inşaatında sona gelindi.

Yaklaşık 11 dönüm kapalı alan üzerinde 3 blok halinde inşa edilen MSSF Binası, modern tasarımı ve estetik görünümüyle göz kamaştırıyor. Kampüs alanının çekim merkezini oluşturacak binada 4 amfi, 300 kişilik çok amaçlı konser ve tiyatro salonu, oyun stüdyosu, deneme stüdyosu, derslikler, çalışma odaları, akademisyen ve idari personel odaları, 600 kişilik yemekhane ve otopark alanları bulunuyor. Fakülte binası önüne bulunan bin metrekarelik amfi tiyatro öğrenciler için sosyal aktivitelere ev sahipliği yapacak.

2015-2016 bahar döneminde MSSF’nin yeni binasına geçileceğinin müjdesini veren ODÜ Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Yaklaşık 13.5 milyon TL’ye mal olan MSSF, sadece kendi alanında değil üniversitemizin diğer fakülte ve birimlerine de hizmet edecek. İnşaatı tamamlanmak üzere olan fakülte binası görüntü itibari ile de Cumhuriyet Yerleşkesinin görsel anlamda tamamlayıcı bir binası olacak. Bununla birlikte Şubat ayı itibariye yeni dönemde öğrencilerimiz fakültemizde eğitim-öğretim hayatına başlayacaklardır” dedi.
Odü Mssf Binası Yeni Döneme Hazır