ODÜ Merkezi Kütüphane Eylül’de açılıyor
EĞİTİM // 5 Ağustos 2017 Cumartesi 15:28

Ordu Üniversitesi (ODÜ) kampüsü içerisinde yer alan ve iş adamı Onru Çetinceviz’in yapımını üstlendiği Merkezi Kütüphane ve Okul Öncesi Eğitim Merkezinin Eylül ayında hizmete gireceği açıklandı.

ODÜ Merkezi Kütüphane Eylül’de açılıyor
Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Merkezi Kütüphane ve Okul Öncesi Eğitim Merkezinin yapımını üstlenen Onur Çetinceviz ile beraberindeki ekip inşaatı devam eden binaları yerinde inceledi. Anne ve babasının isimlerini taşıyan kütüphane ve okul öncesi eğitim binalarını inceleyen iş adamı Onur Çetinceviz, “İnşaat çalışmalarında büyük bir ilerleme kaydedildiğini gördük. Kaydedilen gelişme bizleri oldukça memnun etti. Yapımını üstlendiğimiz bu iki yapı, Üniversitemizin ihtiyacını karşılamaya yönelik projeler olmuş. Bu durumda bizi ayrıca memnun etmektedir. Ortaya çıkan bu iki güzel hizmet binasının şimdiden Ordu Üniversitesine ve şehrimize hayırlı olmasını temenni ederim. İnşallah binalarımızın açılışını da Eylül ayında hep beraber yapacağız” dedi.

Yapılan incelemeler sonucu bir değerlendirmede bulunan Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç da, “Bu binalar, bizim için çok özel olacak, Merkezi Kütüphane ve Okul Öncesi Eğitim Merkezi hem öğrencilerimize hem insanlığa hizmet edecektir. Kısmetse bütün donanımlarıyla beraber bitmiş bir şekilde eylül ayının sonunda binalarımızın açılışını gerçekleştireceğiz. Merkezi kütüphaneyle öğrenci ve araştırıcıların, okul öncesi hizmet binası ile de çalışanlarımızın önemli ihtiyaçlarını gidermiş olacağız” diye konuştu.