Muş Alparslan Üniversitesi’nde “sosyal Medya” Konuşuldu
EĞİTİM // 17 Aralık 2015 Perşembe 00:00

Muş Alparslan Üniversitesi’nde düzenlenen ‘Medya Üretim Sektöründe Sosyal Medyanın Büyümesi ve Topluma Etkisi” konulu konferansta konuşan medya yöneticisi Birol Biber, geleceğin en parlak sektörlerinin sosyal medya danışmanlığı olduğunu söyledi.

Muş Alparslan Üniversitesi’nde ‘Medya Üretim Sektöründe Sosyal Medyanın Büyümesi ve Topluma Etkisi” konulu konferans düzenlendi.

Muş Alparslan Üniversitesi  Kültür Sanat Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Öğr. Gör. Yrd. Doç. Dr. Naci Özsoy koordinesinde tertip edilen program Sabahattin Zaim Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Konferansa, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İbrahim Erdoğan, Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, Kültür Sanat Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Öğr. Gör.  Yrd. Doç. Dr. Naci Özsoy ile çok sayıda öğretim görevlisi ile üniversite öğrencileri katıldı. Konferansta Medya Yöneticisi Birol Biber konuşma yaptı.

Konferans, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın Birol Biber’e plaket takdimi ile başladı.

Plaket takdiminin ardından konuşma yapan Biber, sözlerine eğitim hayatı ile çalışma hayatı arasında, piyasa şartlarından kaynaklanan ve görülmesi muhtemel farklılıklardan bahsederek başladı. Bu konuda, dinleyicilere sektördeki tecrübelerini de aktaran Biber, Türkiye’deki reklam mecralarından, genel yayın organlarından ve bunların içerik olarak hangi aşamalardan geçtiklerini ve nasıl üretildiklerini anlatarak sözlerine devam etti.

Konu ile ilgili istatistiksel bilgiler de veren Biber, en popüler mecranın sosyal medya olduğunu ve sosyal medyanın son yıllarda çok hızlı bir şekilde büyüdüğünü söyledi. Konuşmasının sonunda, sosyal medya kullanıcılığı hakkında istatistiksel veriler ışığında sosyal medyanın geleceğinden ve konuyla ilgili bu alandaki kişilerin öngörülerinden bahseden Biber, sosyal medyanın toplum üzerindeki etkilerine de değinerek, geleceğin en parlak sektörlerinin sosyal medya danışmanlığı, uzmanlığı olduğunu söyledi.

Akademik ve idari personel ile öğrencilerin ilgiyle takip ettiği konferans, dinleyicilerden gelen soruların cevaplandırılması ile sona erdi.