Miniklerin 'kitap' kardeşliği
EĞİTİM // 28 Mart 2017 Salı 11:39

Samsun Kazım Orbay İlkokulu, “Kitap Kardeşliği” projesi kapsamında Asarcık Yeşilköy İlkokuluna 500 kitap gönderdi.

Miniklerin 'kitap' kardeşliği
Samsun Kazım Orbay İlkokulu sınıf öğretmeni ve Kitap Okuma Ekibi Başkanı Tuğba Çiçek önderliğinde hazırlanan "Kitap Kardeşliği" projesi tamamlandı. Hem okul kütüphanesi hem de okul kardeşi seçilen Asarcık ilçesinde bulunan Yeşilköy İlkokulu için Kazım Orbay İlkokulunda çadır kurularak kitap toplandı. Öğretmen Tuğba Çiçek, Canan Külcüoğlu ve Binnur Aksu tarafından hazırlanan çadırda öğretmenlerin yanı sıra öğrenciler, veliler ve duyarlı vatandaşların katılımıyla 500 kitap sayısına ulaşıldı. Kitapların büyük bir bölümü Yeşilköy İlkokuluna ulaştırıldı.

Okul Müdürü Şahin Akın, Müdür Yardımcısı Adem Cantürk, Okul Aile Birliği Başkanı Gülay Çavur, proje sorumlusu sınıf öğretmeni Tuğba Çiçek ve Abdullah Tolgun eşliğinde okulda sınıf öğretmenlerince belirlenen 28 öğrenci köy okulundaki arkadaşlarına kitaplarını teslim etti.

Kazım Orbay İlkokulu 2/C sınıfı öğrencilerinden Tuana Atik, "Asarcık’taki bir köy okulunda çocuklara kitap vermeye gidiyoruz. Çünkü onları daha çok kitap okumasını istiyorum. Kendimi çok mutlu hissediyorum" diyerek duygularını ifade etti. Heyecan ve mutluluğun bir arada yaşandığı iki okulun öğrencilerinin buluşmasında çocuklar oyunlar oynayarak kaynaştı. Birçok öğrenci birbiriyle mektup arkadaşı oldu.

Proje sorumlusu sınıf öğretmeni Tuğba Çiçek ise projeyi ve yaşadığı duyguyu paylaştı: "Çocukların küçük yaşta okuma alışkanlığı kazanmalarını sağlamak ve kitap bağışında bulunmalarını özendirmek amacıyla ’Kitap Kardeşliği’ adını verdiğimiz projemizi hayata geçirdik ve hedefimize ulaştık. Bundan dolayı çok mutluyum. Böyle bir projenin içerisinde yer almak ve öğrencilerin kitaplarını ellerine aldıklarında yaşadıkları mutluluğu görmek biz öğretmenleri ayrıca mutlu etti. Kitap bağışına destek veren herkese teşekkür ederim" dedi.

Kazım Orbay İlkokulu kafilesi Yeşilköy İlkokulu Müdürü Hüseyin Sarışan ve öğretmenlerine misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederek köyden ayrıldılar.
Miniklerin 'kitap' kardeşliği