Köksoy’dan engelli gençlere ziyaret
EĞİTİM // 29 Aralık 2017 Cuma 17:04

AK Parti Atakum İlçe Başkanı Av. Haluk Köksoy ve yönetim kurulu, İşitme Engelliler Kulübü’nü ziyaret ederek engelli vadandaşlarla tercüman eşliğinde sohbet edip, onların istek ve sorunlarını dinledi.

Köksoy’dan engelli gençlere ziyaret

E-KPSS sınavına hazırlanan işitme engellilere sınav hazırlık kitapları hediye eden Köksoy, sosyal devlet olmanın gereğinin, insanı engelli-engelsiz ayrımı yapmadan merkeze koymakla, ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışıyla vatandaşların dertleriyle dertlenmek, sorunların çözümü için gayret göstermek olduğunu belirterek, “AK Parti'nin bu farkındalığı belirgin olarak yaptığı çalışmalarla ortaya koyduğu hepimiz tarafından bilinmekte ve takdir edilmektedir. Bütün bunlar devletin vatandaşla kaynaşmasını bütünleşmesini gerektiren şeyler” diye konuştu.

Kulüp Başkanı da Köksoy’un kurslarını ziyaret etmesinden dolayı çok memnun olduklarını ve dağıtılan kitaplar için teşekkür ettiklerini belirterek; “Engelliler hayatlarını zor şartlar altında idame ettiriyorlar fakat işitme engelliler bu şartlardan daha belirgin etkileniyor. Öncelikle işitme engellilerin işe girmesi zor, çünkü tercüman eksikliği söz konusu. Ama biz işitme engelliler olarak iş bulup çalışmak, kendi ayaklarımız üzerinde durmak istiyoruz” dedi.

Köksoy’dan engelli gençlere ziyaret