İLKEM tercihte de öğrencilerin yanında
EĞİTİM // 23 Temmuz 2020 Perşembe 16:55
İLKEM tercihte de öğrencilerin yanında

İlkadım Belediyesi İlkadım Etüt ve Eğitim Merkezi (İLKEM) Liseye Geçiş Sınavı’nda (LGS)  sonuçlarının açıklandığı şu günlerde kazandığı başarıyı tercih yapacak olan öğrencilere ücretsiz danışmanlık hizmetiyle vererek öğrenci ve velilerin en büyük destekçisi oldu.

20 Haziran’da  8.sınıf öğrenciler için yapılan Liseler Giriş Sınavı LGS sonuçlarının açıklanması ile birlikte öğrencileri ve velileri tercih heyecanı sardı. Pandemi sürecinde ve sonrasında öğrencilerini sürekli on-line eğitim ile destekleyen ve sınavdan son bir ay önce her gün bir deneme sınavı yaparak öğrencilerini tekrar sınav moduna girmesini sağlayıp, yüksek düzeyde motivasyon ile sınava girmelerini sağlayan İLKEM Etüt Eğitim Merkezi, tercih döneminde de öğrencilerini yalnız bırakmadı. Derebahçe, Yaşardoğu ve Kadifekale İLKEM ile  3 farklı şubede, rehberlik servisleri ve sınıf öğretmenleri ile İlkadımlı öğrencilere tercih ve danışmanlık hizmeti veriyor.8.sınıf öğrencilerine ücretsiz rehberlik ve tercih hizmetinin yanı sıra  kurs merkezi öğrencilerin tercihlerini yapmasında da en güvenli adres oldu.20 -29 Temmuz tarihleri arasında tüm velileri ve öğrencileri, kurs merkezlerine davet eden İLKEM yetkilileri öğrencilerinin hayallerindeki liselere yerleşme konusunda ücretsiz yardım destek konusunda da eğitim ve öğretim anlayışında sınav öncesi verilen desteğin sınav sonuna taşıdı.

“İlkemden gururlandıran LGS başarısı”

Düzenlediği kurslarla 8.sınıf sınav grubunda 142 öğrencinin hazırlık yaptığı her biri alanında uzman eğitmenlerle profesyonel bir kurs ortamı sağlayan İLKEM her sene başarı çıtasını yükseltiyor. LGS’de uzun bir kurs döneminin ardından yüzde 1’lik dilime 1, yüzde 3’luk dilime 2, yüzde 5’lik dilime 2, yüzde 8’lik dilime1, yüzde 9’lik dilime 2, yüzde 10-14 arası  dilime ise 10, yüzde 15-30’lik dilime 25 öğrencinin girdiği İLKEM’de 55 öğrenci başarıyı yakaladı. Merkezi puan ilede nitelikli okullara yerleşme hakkı sunulduğu sınavda 50 öğrenci de ortaokul başarı puanı ile yerleşerek hayallerindeki liselere yerleşme imkânı elde ettiler.