İlkadım'dan kitap desteği
EĞİTİM // 13 Ekim 2019 Pazar 16:11
İlkadım'dan kitap desteği

İlkadım ilçesinde İLKEM eğitim merkezi ile hem eğitim kalitesi hem de başarı grafiği ile adında sıkça söz ettiren İlkadım Belediyesi, ''Eğitime Yüzde Yüz'' desteğini kesintisiz şekilde sürdürüyor. Bu kapsamda İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal işler müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi destekli  olarak hizmet veren İlkadım Eğitim Merkezi (İLKEM) öğrencilerine ücretsiz kitap dağıtımı gerçekleştirildi.

İlkadım Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde ilkadımlı gençlere eğitim fırsatı sağlayan eğitimin tüm kademelerinde hizmet veren Karadeniz'in ilk ve tek belediye kursu olan İlkadım Eğitim Merkezi, Kadifekale,Yaşardoğu ve Derebahçe olmak üzere 3 şube 860 öğrencisi ile ilkokul,Ortaokul, Lise, YKS,LGS  ve KPSS  kursları ile öğrencilere hizmet veriyor.


''Sizlere bu yolda bir ışık olmaktan son derece mutlu oldum''

İlkadım  Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında sırasıyla  Kadifekale,Yaşardoğu ve Derebahçe İlkem eğitim merkezlerine ziyaret düzenleyerek öğrencilere ücretsiz kitap dağıtımında bulunan İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık;Bu projemiz ile bünyemizde hizmet veren eğitim kurumlarındaki öğrencilerimize ücretsiz kitap dağıtımında bulunuyoruz. Bu güzel derslikler ve alt yapı imkanlarının sağlanması zor bir çalışma ve mücadele süreci gerektiriyor. Özellikle maddi getiri beklemeden yapılan bu çalışmalarda tek karşılık sizlerin eğitim hayatınızda kazandığınız başarılar.Sizin gibi bu sıralarda okuyan bir ağabeyiniz olarak okumanın ne kadar önemli olduğunu biliyorum ve sizlere bu yolda bir ışık olma şansı bulmaktan son derece mutluluk duyuyorum''dedi.

İlkadım'dan kitap desteği