Hubergroup Tasarım Yarışması Sonuçları Açıklandı
EĞİTİM // 4 Ocak 2016 Pazartesi 00:00

Dünya matbaa sektörünün önemli şirketlerinden biri olan Hubergroup’un, 250’inci yıldönümü dolayısıyla düzenlediği tasarım yarışması sonuçlandı.

Hubergroup Tasarım Yarışması Sonuçları Açıklandı
Finali Boğaziçi Üniversitesi BİMED’de gerçekleşen yarışmaya, 78 öğrencisiyle başvuran İstanbul Aydın Üniversitesi ile Anadolu Bil Meslek Yüksekokulu, Basım ve Yayın Teknolojileri Programı’ndan 51’i afiş, 44’ü etiket tasarımı, 49 adedi de ambalaj tasarımı kategorisinden olmak üzere toplam 144 eserle katıldı. Yarışmaya en çok eser gönderen üniversite ve yarışmayı destekleyen kurum olan İstanbul Aydın Üniversitesi’ne Hubergroup Türkiye tarafından “Başarı Plaketi” verildi. Tasarım Yarışması’nda verilen 9 ödülden 5’ini de İstanbul Aydın Üniversitesi Anadolu Bil Meslek Yüksekokulu Basım ve Yayın Teknolojileri Programı öğrencileri aldı.

İAÜ’NÜN ÖDÜL ALDIĞI KATEGORİLER

Yarışmada İstanbul Aydın Üniversitesi’nden ödül alan öğrenciler ve ödül aldıkları kategoriler şöyle sıralandı; Üniversitelerarası Afiş Kategorisinde birinci Burakhan Karaahmetoğlu, ikinci İrem Kuvvet, Ambalaj Kategorisinde ikinci Kübra Devran Güven, Etiket Kategorisinde Büşra ikinci Nur Sağlam, üçüncü Canem Kurt. Üniversitelerin kendi öğrencileri arasında derece alanların isimleri ise şöyle; İstanbul Aydın Üniversitesi Afiş Kategorisi birincisi Burakhan Karaahmetoğlu, ikincisi İrem Kuvvet, üçüncüsü Gülnur Kayıhan, İstanbul Aydın Üniversitesi Etiket Kategorisi birincisi Kübra Devran Güven, ikincisi Büşra Nur Sağlam, üçüncüsü Canem Kurt, İstanbul Aydın Üniversitesi Ambalaj Kategorisi birincisi Betül Boz, ikincisi Kübra Devran Güven, üçüncüsü ise Seher Akdemir.
Hubergroup Tasarım Yarışması Sonuçları Açıklandı