Fen-Edebiyat Fakültesi 989 mezun verdi
EĞİTİM // 1 Haziran 2017 Perşembe 19:29

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi 2016-2017 yılı eğitim öğretim dönemini 989 mezun vererek tamamladı.

Fen-Edebiyat Fakültesi 989 mezun verdi
OMÜ Halı Saha’ da düzenlenen törene; Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kuran, Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, Genel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayı, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Hüsnü Demirsoy, dekanlar, emekli öğretim üyeleri, akademisyenler, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.“Üniversitemizden aldığımız donanımla yolumuz hep açık olacak”

Törenin ilk konuşmasını Fen-Edebiyat Fakültesi birincisi Özlem Kırımlı yaptı. Kırımlı konuşmasında üniversiteye teşekkür ederek, “Türkiye’nin en güzel kampüslerinden birinde yükseköğretim görme ayrıcalığını bize sundukları için üniversitemizin yöneticilerine teşekkür ediyorum. Bu üniversitede aldığımız ilim ve irfan ışığında ülkemize hizmet yarışında bizden öncekilerden aldığımız bayrağı daha ileriye, götürmek daha yükseklere çıkarmak için çalışacağız. Üniversitemizden aldığımız donanımla inşallah yolumuz açık olacak ve bizden beklenenleri büyük bir öz güvenle yerine getireceğiz” dedi.“Hayatınız boyunca öğrenmeye ve yenilenmeye açık olun"

Fen- Edebiyat Fakültesi hakkında bilgi vererek konuşmasına başlayan Dekan Prof. Dr. Bekir Batı, “Fakültemiz üniversitenin ilk kuruluşundan beri bünyesinde bulunan birkaç fakülteden biridir. Yaklaşık 40 yıllık bir mazisi var. Bugün 145 öğretim üyesi, 4 öğretim görevlisi, 60 araştırma görevlisi, 55 idari personelle öğrencisine hizmet vermektedir. Dolayısıyla bu arkadaşlarımıza öğrencilerimizin eğitimindeki katkıları için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sevgili öğrenciler, burada bulunduğunuz 4 yıl boyunca çok gayret sarf ettiniz ve sonunda hedefe ulaştınız. Ancak unutmayınız ki bilimsel bilgi sabit değildir. Bu yüzden de hayatınız boyunca öğrenmeye ve yenilenmeye açık olmalısınız. Eğer ülke olarak dünyada onurunuzla yaşamak istiyorsanız güçlü olmak, büyük olmak ve oyun kurucu olmak zorundasınız. Bu da çok çalışmakla, daha çok üretmekle ve daha büyük bir ekonomiye sahip olmakla gerçekleşiyor. Bunu hiçbir zaman unutmayınız” diye konuştu.“Bundan sonra da OMÜ sizin eviniz"

Mezuniyette öğrencilere seslenen Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kuran ise, “Sevgili gençler belki de hayatınızın en değerli 4 yılını burada geçirdiniz. Ama asıl şimdi OMÜ mensubu oldunuz. Hayatla mücadele etmek için bir anahtar aldınız. Bu aldığınız anahtar yani eğitim sizleri hayata hazırlamak için elbette ki önemli. Ama ileride de kendinizi geliştirmekten asla vazgeçmeyin. Unutmayın ki bundan sonrada OMÜ sizin eviniz. Buranın sahibi sizlersiniz. Kapımız size her zaman açık bilmelisiniz ki burası sizin. Yolunuz ve bahtınız açık olsun” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından okulda ilk üç dereceyi paylaşan öğrenciler diplomalarını aldı. Okul birincisi Özlem Kırımlı’ nın diplomasını Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kuran, okul ikincisi Elif Demir’in diplomasını Emekli Dekan Prof. Dr. Fehmi Köksal ve okul üçüncüsünün diplomasını da Dekan Prof. Dr. Bekir Batı verdi.

Ardından bölümlerde dereceye giren öğrencilerle tüm bölümlerin öğrencileri diplomalarını öğretim üyelerinin ellerinden aldılar.Dekandan görme engelli öğrencinin annesine teşekkür plaketi

Törende duygusal anlar da yaşandı. Görme engelli mezun öğrenci Nazlı Sönmez’in annesi Ümran Sönmez’e kızının eğitiminde gösterdiği fedakarlık dolayısıyla Dekan Prof. Dr. Bekir Batı tarafından teşekkür plaketi sunuldu.

Mezuniyet töreni öğrencilerin hep birlikte kep fırlatmasıyla son buldu.
Fen-Edebiyat Fakültesi 989 mezun verdi
Fen-Edebiyat Fakültesi 989 mezun verdi
Fen-Edebiyat Fakültesi 989 mezun verdi
Fen-Edebiyat Fakültesi 989 mezun verdi