Fatih Projesi, Askeri Liselerde De Uygulanacak
EĞİTİM // 6 Ekim 2015 Salı 00:00

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, FATİH Projesi’nin sadece donanım olarak değil, aynı zamanda içerik olarak askeri liselerin de hizmetine açıldığını bildirdi.

Fatih Projesi, Askeri Liselerde De Uygulanacak
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, tablet dağıtımını da kapsayan FATİH Projesi’nin askeri liselerde uygulanmasını öngören protokolü imzaladı. İmza töreninde konuşan Bakan Avcı, iki büyük eğitim camiası olan Milli Eğitim Bakanlığı ile Genelkurmay Başkanlığı’nın ölçek olarak çok büyük değil, ama anlam olarak çok derin bir işbirliğinin imza töreninde bir araya geldiğini ifade etti. Avcı, "Sadece donanım olarak değil, aynı zamanda içerik olarak da FATİH Projesi’ni Türk Silahlı Kuvvetleri’nin de dolayısıyla askeri liselerimizin de hizmetine açmak üzere protokol imza töreni düzenledik" ifadelerini kullandı.

Türk ordusunun ve özellikle askeri okulların Türkiye’de tarih boyunca hep yeniliğin, yeni teknolojilerin gelişmesine, yerleşmesine, yaygınlaşmasına katkıda bulunan eğitim ocakları olduğunu vurgulayan Bakan Avcı, "Türk Silahlı Kuvvetleri, bu geleneği bugün de sürdürüyor, özellikle eğitim alanında en son teknolojileri ve en son içerikleri gençlerimizin, subay adaylarımızın, astsubay adaylarımızın hizmetine sunuyor. Milli Eğitim Bakanlığı olarak bu çabaya FATİH Projesi kapsamında katkıda bulunmak için, silahlı kuvvetlerimiz ve askeri okullarımız için elimizden gelen bütün desteği sağlamak üzere böyle bir protokolü hazırlamış olduk" şeklinde konuştu.

Avcı, protokolün geleceğin komutanlarına hayırlı olması temennisinde bulundu.

Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Güler ise şunları kaydetti:

"Milli Eğitim Bakanlığımızın öncülüğünde, ülkemizin gençlerinin geleceğe yatırım olarak yürütmekte olduğu FATİH Projesi’nin parçası olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Geleceğin komutanlarını, çağın gereklerine uygun şekilde yetiştirmek için Türk Silahlı Kuvvetleri olarak elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz."

Bakan Avcı’ya daveti için teşekkür eden Orgeneral Güler, projenin ülkeye hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Bakan Avcı ve Orgeneral Güler, daha sonra askeri liselerde tablet dağıtımını öngören protokolü imzaladı.