DGS sonuçları, 'silgi' yüzünden açıklanamamış!
EĞİTİM // 22 Eylül 2016 Perşembe 17:16

YÖK üyesi Abdullah Çavuşoğlu, Dikey Geçiş Sınavı sonuçlarının gecikme sebebini, 'kitapçıklar arasına sıkışan silgi tozlarının tarayıcılar üzerindeki negatif etkileri' olarak açıkladı

DGS sonuçları, 'silgi' yüzünden açıklanamamış!
Kurban Bayramı sonrasında açıklanması beklenen ama bir türlü açıklanmayan DGS hakkında Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Sınavın üzerinden 1 ay geçmesine rağmen sonuçlarının hala açıklanmaması sosyal medyada büyük tepkiye yol açarken, Çavuşoğlu’da gecikmenin nedenini ‘silgi tozu’ olarak açıkladı. Çavuşoğlu yaptığı açıklamada "Ağırlıklı olarak kitapçıklar arasına sıkışan silgi tozlarının tarayıcılar üzerindeki negatif etkilerinden dolayı gecikme yaşandı. Silgi tozu sorunu ile ilgili olarak bundan sonra basımda formanın ön tarafında daha fazla pay bırakmak için karar aldık" dedi.

DGS'NİN İPTALİ SÖZKONUSU DEĞİL
Sosyal medya üzerinde Dikey Geçiş Sınavı’nın iptal olacağı söylentilerine de açıklık getiren Abdullah Çavuşoğlu, “DGS de iptal söz konusu değil. Personel şu an dahi mesaide. İnşallah cumaya süreç tamamlanmış olacak” ifadelerini kullandı.