Demir'den öğrencilere ödül
EĞİTİM // 31 Ocak 2021 Pazar 16:19
Demir'den öğrencilere ödül

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 8.sınıflara SBB TV YouTube kanalından canlı olarak verilen özel derslerde verilen şifreleri birleştirip çözen 30 öğrenciye akıllı saat verildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, makamında ağırladığı öğrenci ve velilerine teşekkür ederek başarılar diledi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından pandemi sürecinde evlerinden çıkamayan öğrencilerin uzaktan eğitimle LGS’ye hazırlanmalarına katkı sağlamak amacıyla oluşturduğu özel dersler büyük ilgi gördü. Hafta içi her gün SBB TV YouTube kanalından canlı olarak verilen Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri konularında 26 öğretmen tarafından verilen derslere öğrenciler yoğun katılım gösterdi. 12 özel okuldan öğretmenlerin sosyal sorumluluk kapsamında ücret almadan verdiği derslerde verilen şifreleri birleştirerek çözen 30 öğrenciye Büyükşehir Belediyesi tarafından akıllı saat hediye edildi.

6 Haziran 2021 tarihinde yapılacak LGS sınavına Samsun’da girecek 18 bin 314 öğrenci için verilen uzaktan eğitim derslerine katılıp akıllı saat kazanan 30 öğrenciden 14’ü Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir tarafından makamda ağırlandı. Velileriyle birlikte gelen öğrencilere hediyeleri Başkan Demir tarafından takdim edildi. İlçelerde bulunan diğer öğrencilere ise hediyeleri kargo ile gönderildi.