Chp’li Onursal Adıgüzel: ‘’geleceğimizi 50 Yaş Üstü Siyasetçiler Değil Gençler Yönlendirsin’’
EĞİTİM // 7 Aralık 2015 Pazartesi 00:00

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, ‘’Geleceğimizi 50 yaş üzerindeki siyasetçiler değil biz gençler yönlendirmeliyiz, çünkü bu gelecek bizim’’ dedi.

Chp’li Onursal Adıgüzel: ‘’geleceğimizi 50 Yaş Üstü Siyasetçiler Değil Gençler Yönlendirsin’’
Hukuk, ekonomi, siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler gibi alanlarda faaliyet gösteren 80’e yakın üniversite kulübünü ve alanında uzman 9 akademisyen ile siyaset dünyasının önemli isimlerini bir araya getiren 1. Ulusal Gençlik Çalıştayı Haliç Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşti.

CHP İstanbul Milletvekilleri Dursun Çiçek, Ali Şeker, Onursal Adıgüzel ve AKP İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı, alanlarında uzman 9 akademisyen ve hukuk, ekonomi, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler alanlarında faaliyet gösteren 80 üniversite kulübü ile 11 üniversite konsey başkanı katıldığı ve iki gün süren etkinliğin açılış konuşmalarını Haliç Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Şahin Gürz, Haliç Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Kulübü Başkanı Oğuzhan Tulu ve Genç Sosyal Bilimciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Burak Öztürk yaptı. Etkinliğe katılan ve genç bir milletvekili olan CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, ‘‘Ülkemizde hep 50 yaşın üzerindeki siyasetçiler geleceğimizi tayin ediyor. Biz gençler olarak artık bizler karar verelim, sizler bizim yerimize geleceğimizle ilgili kararlar vermeyin. Çünkü bu gelecek bizim diyoruz’’ ifadelerinde bulundu.

‘’BURADAN ÇIKACAK SONUÇLAR SİYASİLERE DE REHBER OLACAK’’

Öğrencilerin farklı düşüncelerinin, Türkiye’yi ileriye götürecek fikir ve buluşlarının ortaya çıkabileceğini dile getiren Adıgüzel, ‘’Gençlerin burada bir araya gelmesi sorunlarını konuşması ve daha önemlisi hiçbir siyasi partiye yakın olarak değil objektif bir şekilde Türkiye’nin bütün sorunlarını, kendi sorunlarını konuşuyor olmaları mutluluk verici. Umarım buradan çıkacak sonuçlar siyasilere de rehber olacak’’ dedi.

‘’TARAFSIZLIK’’ EN DİKKAT EDİLEN NOKTA

Etkinliğin düzenlenmesinde öne çıkan isimlerden olan Genç Sosyal Bilimciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Burak Öztürk, ‘’Arkadaşlarımızla fikirlerimizi paylaşıyoruz ve ekip olarak çeşitli programlar ortaya koyuyoruz. Bunlar bizim için çok önemli ve değerli. Programlarımızın amacı kendimizi hem akademik ve siyasi anlamda hem de sosyal ağ bağlamında geliştirmek’’ diye konuştu. Siyasi içerik taşıyan projelerinde en önemli noktanın ‘’tarafsızlık’’ olduğuna dikkat çeken Öztürk, ‘’Etkinlikte yer alacak akademisyenler, kendilerini ispatlamış ve objektiflik noktasında emin olduğumuz kişiler’’ dedi.

GENÇLER KONUŞUYOR, SİYASETÇİLER DİNLİYOR

Geçtiğimiz 2 sene boyunca Ulusal Gençlik Çalışmaları adı altında programlar yaptıklarını söyleyen Genç Sosyal Bilimciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Haliç Üniversitesi Kulüpler Birliği Başkanı Ömer Rasim Şişman, bu yıl etkinliğin genişleyerek bir çalıştay halini adlığını belirtti. Türkiye genelindeki 80 üniversitenin, siyaset, hukuk ve sosyal bilimler alanlarında faaliyet gösteren kulüplerinin bir araya geldiğini vurgulayan Şişman, ‘’Bu arkadaşlarımız biz siyasetçileri yeterince dinledik artık gençler konuşsun dediler. Siyasetçiler bu programlara sadece dinleyici olarak katıldılar ve gençleri dinlediler. Gençler de Türkiye’nin stratejik sorunları ile ilgili fikirlerini bu programlarda anlattı’’ dedi.
Chp’li Onursal Adıgüzel: ‘’geleceğimizi 50 Yaş Üstü Siyasetçiler Değil Gençler Yönlendirsin’’