Amasya’da 32 Okul Beyaz Bayraklı Oldu
EĞİTİM // 6 Ekim 2015 Salı 00:00

Amasya’da temizlik ve hijyen açısından belirli kriterleri yerine getiren 32 okula beyaz bayrak verildi.

Amasya’da 32 Okul Beyaz Bayraklı Oldu
Okullardan Sabuncuoğlu Şerefeddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne Vali İbrahim Halil Çomaktekin, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş ve Halk Sağlığı Müdürü Öner Nergiz’in de katıldığı törende beyaz bayrak asıldı.

Diğer yetkililerinde bulunduğu törende konuşan Vali Çomaktekin, “Biz çocuk yaştan itibaren evimizden, ailemizden başlamak üzere ve de okullarda temizliği ön plana çıkarırsak sevgili öğrencilerimizde temizlik konusunu bir yaşam tarzı haline getirirlerse bu konu toplumun her köşesine dalga dalga yayılmaya başlar ve sağlıklı toplumlar da oluşmaya başlar. Temizlik medeniyettir, asalettir, sağlıktır. Bu konu bizim için çok çok önemlidir” dedi.

Beyaz Bayrak uygulamasında önemli bir başarının yakalandığını anlatan Çomaktekin, “32 okulumuzda Beyaz Bayrağı göndere çekeceğiz. Fakat bu başarıyı bütün okullarımız almadığı takdirde kendimizi başarılı kabul edemeyiz. Toplumun her tarafının temiz olması lazım bu okulun tek başına temiz olması bir anlam ifade etmiyor çünkü dışarıya çıktığınız takdirde insanları bu konuda duyarlı görmediğinizde kendimizi başarılı kabul edemeyiz. Beyaz Bayrak aldığımız zaman bu bayrağın korunması gerekiyor bayrağın korunması içinde bütün yetkililerin büyük hassasiyet göstermesi gerekiyor. İlimizin eğitimi için büyük önem arz eden bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okullarımızı tebrik ediyorum” diye konuştu.

Programın sonunda Beyaz Bayrak almaya hak kazanan 32 okulun idarecilerine sertifikaları verildi.

Amasya’da 32 Okul Beyaz Bayraklı Oldu
Amasya’da 32 Okul Beyaz Bayraklı Oldu