Ailelere Çocuk Gelişimi Semineri
EĞİTİM // 10 Kasım 2015 Salı 00:00

Osmangazi Belediyesi sağlıklı nesillerin yetişmesi için velileri çocuk eğitimi hakkında bilinçlendiriyor.

Osmangazi Belediyesi Kent Konseyi ve Osmangazi Bilgi Evleri iş birliğiyle her hafta ‘Ağız Tadı ile Annelik-Babalık’ adı altında düzenlenen seminerlerde ailelere uzmanlar tarafından çocuk gelişimi ve yetiştirilmesi konusunda bilgiler veriliyor.

Osmangazi Kent Konseyi Genel Sekreteri ve aynı zamanda Pedagog Dr. olan Yaşar Kuru’nun verdiği seminerler Çarşamba günleri Mehmet Akif Bilgi Evi’nde, Perşembe günleri ise Demirkapı Bilgi Evi’nde ücretsiz olarak düzenleniyor. Ailelerin büyük ilgi gösterdiği seminerlerde anne ve babalara çocuk eğitiminde ailenin önemi, anne ve babaya düşen görevler, çocuk eğitiminde yapılan hatalar gibi pek çok konu anlatıldı.

Çocuğun gelişiminde ailelere büyük görevler düştüğünü ifade eden Kuru, “Çocuklar ile anne ve baba arasında mutlak bir güven duygusu olmalı. Çocuğun iyi davranışlarını övmeli, takdir etmelisiniz. Aynı zamanda onu başkalarının yanında eleştirmemeli, doğru ve yanlış davranışların neler olduğunu öğretmeli ve oyun sırasında kurallara uymasını istemelisiniz” dedi.

Çocuk gelişiminde yapılan hatalardan da bahseden Dr. Kuru, çocukların çok fazla televizyon izlemesine izin vermenin ve arkadaşlarından etkileneceğini düşünerek arkadaş yasağı koymanın hata olduğunu söyledi.
Ailelere Çocuk Gelişimi Semineri