Tokat Havalimanı erken teslim edilecek
BÖLGE // 31 Ocak 2019 Perşembe 10:44

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, yapımı süren yeni havalimanının inşaat sahasını ziyaret etti. Yüklenici firma, havalimanının belirlenen tarihten daha erken sürede bitirileceği müjdesi verildi

Tokat Havalimanı erken teslim edilecek

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, ihalesi tamamlandıktan sonra inşaatına başlanan Tokat Havalimanı'ndaki çalışmaları inceledi. Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Havalimanı Müdürü Mustafa Konca'nın da katıldığı inceleme ziyaretinde, inşaattaki son durum ve pistin yapısı ile alakalı yüklenici firmadan bilgi aldı.

Başkan Eroğlu, "Tokat'ın hayaliydi havalimanı. Cumhurbaşkanımız, bakanlığımız, milletvekillerimiz, hep beraberce yapılan takip neticesinde Temmuz ayında ilk kazma vurulmuştu. 200 gün geçti. 500 günlük bir süre daha var. Haziran 2020 gibi inşallah firmamız bitirip, teslim edecek ve uçuşlarımızda biz de Tokat'ın havalimanını kullanmış olacağız" dedi.


DAHA ERKEN TESLİM EDECEĞİZ

Tokat Havalimanı ihalesini yürüten firmanın Altyapı İnşaat Direktörlüğü görevini yürüten Erdoğan Karabacak ise, verdikleri söz gereği daha önceden belirlenen süreden daha erken bitirme gayretinde olduklarını ifade etti. Karabacak, "İşin ilerlemesinde yüzde 35'lerdeyiz" diye konuştu.

Öte yandan, 2700 metre pist boyu ve 45 metre genişliğiyle birçok uçağın iniş ve kalkış yapabileceği standartlarda olacağı bildirilen yeni havalimanında, kötü hava koşullarında da uçakların rahatlıkla iniş yapabileceği sistemlerin konuşlandırılacağı bilgisine ulaşıldı.