Sinoplular Almanya'dan direkt uçuş istiyor
BÖLGE // 30 Temmuz 2019 Salı 10:44

120 bin Sinoplu'nun Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde yaşadığına dikkat çeken Avrupalı Sinoplular Derneği yöneticileri, özellikle Almanya'dan Sinop'a direkt uçuş yapılması yönünde taleplerini dile getirdi

Sinoplular Almanya'dan direkt uçuş istiyor

Avrupalı Sinoplular Derneği (ASİDER), Sinoplu gurbetçilerin Avrupa'dan Sinop'a direkt uçuş talebi için çalışmalarını sürdürüyor. Kentte çeşitli ziyaretler gerçekleştiren ASİDER heyeti, Avrupa'da yaşayan Sinopluların uçuşlarla ilgili yaşadıkları sıkıntıları dile getirdi.

Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden Sinop'a direkt uçuşların başlamasının Sinop turizmine büyük katkı sağlayacağına inandıklarını belirten ASİDER heyeti, gurbetçilerin bu noktada hükümetten, bürokrasiden ve havayolu şirketlerinden ilgi beklediğini hatırlattı.


120 BİN SİNOPLU AVRUPA'DA YAŞIYOR


Avrupa'da 120 bini aşkın Sinoplu gurbetçinin yaşadığına dikkat çeken ASİDER heyeti, "Buna ek olarak bize en yakın Kastamonulular ve Samsun Bafralılar da Sinop Havalimanı'ndan istifade edeceklerdir" dedi. Yenilenen modern yapısıyla Sinop Havalimanı'nın Avrupa'dan direkt uçuşlar için uygun olduğunu kaydeden heyet, Sinop'un uluslararası uçuşlara açılması ve havalimanında gümrük işlemlerinin başlatılması için personel görevlendirmesi sonrası sıkıntının çözülebileceğine inandıklarını kaydetti. 

N. Alper CABBAR / hedefhalk.com