Ordu'da yeni toplu ulaşıma ilgi büyüyor
BÖLGE // 31 Ağustos 2018 Cuma 11:38

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin, Toplu Ulaşım Modern Dönüşüm Projesi'ne şehirde faaliyet gösteren kooperatifler bir bir katılım gösteriyor. Başkan Yılmaz, "Uzunisa, Eskipazar, Karacaömer ve Yıldızlı'yı tek çatı altında topluyoruz" dedi

Ordu'da yeni toplu ulaşıma ilgi büyüyor

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, ikinci etap toplu ulaşım projesiyle 2 Nolu Uzunisa, 33 Nolu Yıldızlı, 62 Nolu Eskipazar ile 110 Nolu Karacaömer Kooperatiflerini tek çatı altında toplayıp, yeni bir ulaşım imkanı sunulacağını söyledi.

Toplu Ulaşımda Modern Dönüşüm Projesi'ne geçmek istediklerini belirten Kooperatif Başkanları ve Üyeleri, Başkan Enver Yılmaz'a şehir merkezinde uygulanan toplu ulaşım projesiyle ilgili ise teşekkür ettiler.


4 KOOPERATİF DAHA SİSTEME DAHİL OLUYOR


Başkan Yılmaz, "Kentte toplu ulaşım projesini açıklamamızın ardından özellikle esnaflarımızda bir tedirginlik söz konusuydu. Sistem uygulamaya geçtikten sonra ise esnaf kardeşlerimiz ne kadar doğru bir karar aldıklarını gördüler. Doğru yapılan bir projenin artılarını görüp, Uzunisa, Eskipazar, Karacaömer ve Yıldızlı Kooperatiflerimizin de sisteme kendileri dahil olmak istemesi mutluluk verici. Güzergah üzerinde kısa süre içerisinde Ordu Şehir Hastanesi hizmete girecek. Şehir Hastanesi'nin hizmete girmesiyle birlikte bölgede yoğun bir yolcu sirkülasyonu olacak. Dönüşüm projesiyle birlikte yeni ve engelli kardeşlerimizin kullanımına uygun araçlar bölgede hizmet verecek. Toplam 113 aracın 38'e düşmesiyle birlikte, hem esnaf kardeşlerimiz kazanacak, hem de trafik yoğunluğuna katkısı olacak” dedi.