Minik Öykü'den şehit babaya son dokunuş
BÖLGE // 19 Ocak 2018 Cuma 10:54

Isparta'da düşen askeri uçakta şehit olan Binbaşı Ümit Karamustafa'nın kızı Öykü Karamustafa, babasının tabutuna sarılarak ağladı, herkes gözyaşlarına boğuldu.

Minik Öykü'den şehit babaya son dokunuş
Isparta'da askeri uçağın düşmesi sonucunda şehit olan Binbaşı Ümit Karamustafa'nın kızı Öykü Karamustafa, babasının tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.


EVİNDEN HELALLİK ALINDI

Isparta'nın Yalvaç ilçesinde eğitim uçuşu sırasında CN-235 CASA tipi uçağın düşmesi sonucunda şehit olan uçağın pilotu Binbaşı Ümit Karamustafa için baba evinde alınan helalliğin ardından Fatsa ilçesindeki 15 Temmuz Özgürlük Meydanı'nda cenaze töreni düzenlendi.


BAKANLAR DA KATILDI

Törene Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Ordu Valisi Seddar Yavuz, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, AK Parti Ordu Milletvekilleri  Oktay Çanak ve Ergün Taşçı, CHP Genel Bakan Yardımcısı ve Ordu  Milletvekili Seyit Torun, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı  Enver Yılmaz ve binlerce vatandaş katıldı.


BABAYA SON DOKUNUŞ

Kılınan cenaze namazının ardından Şehit Pilot Binbaşı Ümit Karamustafa'nın 11 yaşındaki kızı Öykü Karamustafa, son kez babasının tabutuna sarıldı.


ÖYKÜ YÜREKLERİ DAĞLADI

Annesi Nezaket Karamustafa ile tabuta başını koyarak gözyaşı döken Öykü, törendekilerin yüreğini dağladı. Cenaze töreninin ardından şehit Binbaşı Ümit Karamustafa'nın cenazesi Efkaf Mahallesi'nde bulunan şehitliğe defnedildi.

Minik Öykü'den şehit babaya son dokunuş
Minik Öykü'den şehit babaya son dokunuş