Erdoğan: Ordu'da yaralar sarılacak
BÖLGE // 12 Ağustos 2018 Pazar 11:36

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sel felaketi nedeniyle bir kişinin hayatını kaybettiği Ordu'da incelemelerde bulundu. Helikopterden sel bölgesini gezen Erdoğan, selin yaralarının en kısa sürede sarılacağını belirterek, "Fındık zararları da karşılanacak "dedi.

Erdoğan: Ordu'da yaralar sarılacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan, selin vurduğu Ordu'nun Ünye ilçesinde incelemelerde bulundu. Helikopterle selin vurduğu ilçeleri gezen ve hasarı havadan gören Erdoğan, yaraların en kısa sürede sarılacağının müjdesini verdi.
Erdoğan, "Bundan aldığımız ibretle, dersle süratle diğer yerlerde de bu tür olayların yaşanmaması için başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere diğer ilçe belediyelerimiz ve ilgili Bakanlıklarımız müşterek çalışmalarla Karadenizimizde bu tedbirleri de almış olacağız. Fındık noktasında bazı hasarlar meydana geldi. Bu hasar tespit çalışmalarını Valilik riyasetinde yürütüyoruz. Bu konuda kimsenin bir rahatsızlığı olmasın. Bu hasar tespit çalışmalarıyla birlikte neyse bunun neticesi Türkiye Cumhuriyeti devleti bunları ödeyecek zenginlik ve kabiliyettedir." dedi.