Çöpten '3 bin ekmek' çıktı!
BÖLGE // 16 Ağustos 2018 Perşembe 10:10

Ünye Belediyesi'nin geçen ay başlattığı 'Ekmeğini Çöpten Kazan' projesinde yeni şubenin açılışı İpekyolu Mahallesi'nde yapıldı. Başkan Çamyar, "Bir buçuk ayda 3 bin ekmek alındı" dedi

Çöpten '3 bin ekmek' çıktı!
Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, "Ünye'de uzun süredir Askıda Ekmek Projesi'ni uyguluyoruz. Bu vesileyle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız Ünye'de 18 fırından ekmek almaya devam ediyorlar. Şimdiye kadar 500 bine yakın ekmek dağıtımı gerçekleştirildi. Bu 500 bin TL'lik ekmek demek. Hiçbirimiz cebimizden sadece ekmeğe bin lira çıkartıp veremeyiz ama birike birike bu kadarlık bir rakam oldu" dedi.


ÇEVRE KART ENTEGRE EDİLDİ


Bu projeye Çevre Kart'ı da entegre ettiklerini kaydeden Çamyar, "Apartman yöneticileri ve kapıcılarıyla yapmış olduğumuz toplantıda evde kâğıt, cam ve plastiği bir poşete, evsel atıkları da ayrı bir poşete koyarak getirdiklerinde geri dönüşüm firmamız bu atıkları satın alıyor" diye konuştu.


3 BİN EKMEK ALIMI YAPILDI


Başkan Çamyar sözlerini şöyle tamamladı; "Proje bir buçuk aydır devam ediyor. Bu proje sayesinde vatandaşlarımız 3 bin adet ekmek alımı yaptılar. Bunu Ünye'nin 18 mahallesine yaygınlaştırıp duyarlı bir vatandaş olacağız ve ekonomiye katkı sağlayacağız. Cumhurbaşkanımızın değerli eşleri Emine Erdoğan tarafından başlatılan Sıfır Atık projesine en hızlı geçen kurumlardan biri de Ünye Belediyesi. Bu proje aslında bunun bir ayağı oluyor. Şimdiye kadar 40 ton çöpü geri dönüşümle ekonomiye kazandırdık. 18 mahalle devreye girdiğinde merak ediyorum acaba günde ne kadar geri dönüşüm sağlayıp milli servete katkıda bulunacağız."