Belediyeden hastaneye numune çadırı
BÖLGE // 13 Aralık 2020 Pazar 15:47
Belediyeden hastaneye numune çadırı

Kavak Belediyesi, Kovid-19 şüphelileri için numune alınacak çadır arayışında bulunan Kavak Devlet Hastanesi'nin talebine yetişti.


Kavak Devlet Hastanesi, korona virüsü şikâyeti ile başvuran hastaları, diğer sağlık problemleri olan hastalardan izole etmek ve virüsün yayılmasını önlemek için İlçe Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu'nun desteği ile hastane önüne numune çadırı kurdu.


Sağlık Bakanlığı tarafından 81 ilde başlatılan çalışma Samsun'un Kavak ilçesinde de hayata geçirildi. Kavak Devlet Hastanesi yönetiminin Kızılay'dan talepte bulunduğu ancak gelmesi zaman alacak çadır için Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, devreye girdi. Ellerindeki çadırı hastaneye tahsis eden Sarıcaoğlu, vatandaşlara sunulacak sağlık hizmetinin aksamamasını sağladı.


Daha önce de ilçede Kovid-19 testleri pozitif çıkan hastaların evlerine sıcak yemek desteği başlatan zabıta ekiplerini de filyasyon ekiplerine destek amaçlı görevlendiren Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu hastanenin çadır talebine de hemen yanıt verdiklerini belirterek, ”İnsanlarımızın yaşamlarını tehdit eden bu virüsle savaşı birlikte vererek kazanacağız. Halkımızın sağlığı bizim için her şeyden daha önemli. Belediye olarak her zaman halkımızın yanında ve hizmetindeyiz” dedi.