‘laf Taşıma’ Cinayeti Zanlıları Adliyeye Sevk Edildi
ASAYİŞ // 23 Mayıs 2015 Cumartesi 00:00 // Güncelleme: 23 Mayıs 2015 Cumartesi 00:00

Adana’da ‘laf taşıma’ kavgasında bacanağının babasını bıçakla öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan şahıs ile ağabeyi adliyeye sevk edildi.

‘laf Taşıma’ Cinayeti Zanlıları Adliyeye Sevk Edildi
Olay, dün akşam Sarıçam ilçesi İncirlik Cumhuriyet mahallesinde meydana geldi. İddiaya göre Yavuz B. ve ağabeyi Murat B. ile Yavuz B.’nin bacanağı Cihangir Koca ve Nurittin Koca arasında ‘laf taşıma’ yüzünden kavga çıktı. Kavgada bıçakla ağır yaralanan Cihangir Koca, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Kavgada bacanağının babasını öldürdükten sonra yakalanıp gözaltına alınan kardeşler Adana Emniyet Müdürlüğü’nde sorguya alındı. Görgü tanıkları, bıçağı Yavuz B.’nin kullandığını ve olayın laf taşıma yüzünden meydana geldiğini belirtti.

Yavuz B. polise verdiği ifadesinde, “Bir ortamda yaptığım konuşmayı, bacanağım Cihangir Koca’nın kardeşi Nurittin Koca başka yerde anlatmış. Ben de telefon açıp karı gibi tartışmamasını söyledim. Tartıştık, daha sonra kavga ettik. Elimde bıçak vardı. Rastgele salladım ama kimseye değmedi” dedi.

Murat B. ise kardeşi Yavuz B.’yi suçladı. Kavgayı Yavuz B.’nin çıkardığını öne süren Murat B., “Kardeşimin kavga ettiğini görünce ben de ayırmak için araya girdim. Bana da saldırdılar, dayak yedim. Bıçağı kardeşimin elinde gördüm ama kimseye sapladığın görmedim” şeklinde ifade verdi.

İki kardeş, Adli Tıp Kurumu’nda yapılan sağlık kontrolünün ardından ‘bıçakla adam öldürmek ve yaralamak’ suçlarından adliyeye sevk edildi.
‘laf Taşıma’ Cinayeti Zanlıları Adliyeye Sevk Edildi
‘laf Taşıma’ Cinayeti Zanlıları Adliyeye Sevk Edildi