Koyda Mülteci Operasyonu
ASAYİŞ // 23 Mayıs 2015 Cumartesi 00:00 // Güncelleme: 23 Mayıs 2015 Cumartesi 00:00

Muğla’nın Marmaris ilçesinde, jandarmanın bir koya yaptığı operasyonda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 17 mülteci yakalandı. Kaçakları Yunan adasına kaçırmaya çalışan biri Suriyeli 2 organizatör de yakalandı.

Koyda Mülteci Operasyonu
Alınan bilgiye göre, Marmaris İlçe jandarma Komutanlığı’na bağlı Hisarönü Karakol ekipleri, ilçeye 30 kilometre mesafedeki Bencik Koyu’ndan botla Yunanistan’ın Simi adasına kaçak geçmeye hazırlanan bir grup mülteci tespit ederek operasyon başlattı. Yapılan aramada koy içinde saklanan 8 Afgan, 9 da Suriyeli olmak üzere toplam 17 mülteci yakalandı. Göçmenlerin arasında biri hamile 5 kadın, 4 çocuk bulunuyor. Operasyonda kaçaklara organizatörlük yapan İ.K. (25) ve Suriye uyruklu olduğu belirlenen H.M. (24) yakalanarak gözaltına alındı.

Kaçaklar Marmaris Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra sınır dışı edilmek üzere İlçe Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi’ne teslim edildi. Jandarmadaki işlemleri tamamlanan 2 organizatörün de adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.
Koyda Mülteci Operasyonu
Koyda Mülteci Operasyonu
Koyda Mülteci Operasyonu
Koyda Mülteci Operasyonu