Babası Darp Edilince Pompalı Tüfekle Çatıya Çıktı
ASAYİŞ // 23 Mayıs 2015 Cumartesi 00:00

Konya’da bir genç, babası darp edildiği iddiasıyla pompalı tüfekle evlerinin çatısına çıktı. Elindeki pompalı tüfekle etrafa tehditler savuran öfkeli genci ağabeyi ikna ederek aşağı indirdi.

Babası Darp Edilince Pompalı Tüfekle Çatıya Çıktı
Olay, saat 13.30 sıralarında merkez Meram ilçesi Çatalhöyük mahallesinde meydana geldi. İddiaya göre, çobanlık yapan Hasan I. (55) sorumlu olduğu büyükbaş hayvanlardan bazılarının kaybolduğu gerekçesiyle hayvan sahibiyle arasında çıkan tartışma sonrası darp edildi. Babasının darp edildiğini gören oğlu Mustafa I. (22) da evdeki pompalı tüfeği almak için içeri girdi. Bu esnada hayvanların sahibi olan şahıs da durumu fark ederek olay yerinden kaçtı. Babasının darp edilmesini hazmedemeyen Mustafa I., pompalı tüfekle evlerinin çatısına çıkarak tehditler savurmaya başladı. İhbar üzerine gelen polis ekipleri, öfkeli genci ikna için yoğun çaba harcadı.

GENCİ AĞABEYİ İKNA ETTİ

Polis, bir yandan Mustafa I’yı ikna etmeye çalışırken bir yandan da yaralı Hasan I’nın tedavi edilmesi için dışarı da bekleyen ambulansı bahçeye almak için uğraştı. Babasının tedavi edilmesine izin veren Mustafa I. ambulansa ateş etmeyeceğini söylemesi üzerine sağlık görevlileri yaralı halde bulunan Hasan I’yı tedavi için bahçeye girdi. Polisin, öfkeli genci ikna çabaları yetersiz kalınca şahsın yanına daha sonra ağabeyi Fatih I. çıktı. Ağabeyinin yanına gelmesine izin veren Mustafa I., bir süre sonra ikna olarak aşağı indi. Polis ekipleri şüphelinin elindeki pompalı tüfeğe el koydu.

YARALI BABA DA POMPALI TÜFEKLE DİRENDİ

Çatıdan aşağı inen Mustafa I., kamyonette darptan yaralı halde ve elinde pompalı tüfek bulunan babası Hasan I’nın yanına gitti. Baba Hasan I. da elindeki pompalı tüfekle polise direnerek kendisini öldürmekle tehdit edince yanında bulunan eşi baygınlık geçirdi. Fenalaşan eşi ambulansa alındıktan sonra Hasan I. da ikna edilerek bulunduğu kamyonetten indirilip ambulansa alındı. Gözaltına alınan Mustafa I., polis otosuna bindirilerek polis merkezine götürüldü

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.
Babası Darp Edilince Pompalı Tüfekle Çatıya Çıktı
Babası Darp Edilince Pompalı Tüfekle Çatıya Çıktı